Yageo 9C12063A52R3FKHFT
9C12063A52R3FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A52R3FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 52.3 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A52R3FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A52R3FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A52R3FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A52R3FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A52R3FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A52R3FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A52R3FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A52R3FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A52R3FKHFT
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 1.27MM GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 4MX16 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf