Yageo 9C12063A5361FKHFT
9C12063A5361FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A5361FKHFT
Brief Description
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A5361FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A5361FKHFT
QUANTITY
9C12063A5361FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A5361FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A5361FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.36k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A5361FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A5361FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A5361FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A5361FKHFT
MOSFET N-CH 55V 19A TO-220AB datasheet.pdf
DEV COMPACT EMULATOR FOR H8/3604 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
RES 8K OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 6.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf