Yageo 9C12063A54R9FKHFT
9C12063A54R9FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A54R9FKHFT
Brief Description
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A54R9FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A54R9FKHFT
QUANTITY
9C12063A54R9FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A54R9FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A54R9FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A54R9FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A54R9FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A54R9FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A54R9FKHFT
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 250W datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP MICA 430PF 0.5% 1KV 2220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC BATT CHRGR LI-ION 25-FLIPCHIP datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf