Yageo 9C12063A5604FKHFT
9C12063A5604FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A5604FKHFT
Brief Description
RES SMD 5.6M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A5604FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A5604FKHFT
QUANTITY
9C12063A5604FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A5604FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A5604FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.6M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A5604FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A5604FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A5604FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A5604FKHFT
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
BUTT SPLICE 300-1510CMA RED datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1A datasheet.pdf