Yageo 9C12063A57R6FKHFT
9C12063A57R6FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A57R6FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A57R6FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A57R6FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A57R6FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A57R6FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A57R6FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A57R6FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A57R6FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A57R6FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A57R6FKHFT
RES SMD 0.022 OHM 5% 2W 1020 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 12A 65VAC/VDC 3AB datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 8DIP datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.65 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf