Yageo 9C12063A5903FKHFT
9C12063A5903FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A5903FKHFT
Brief Description
RES SMD 590K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A5903FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A5903FKHFT
QUANTITY
9C12063A5903FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A5903FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A5903FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)590k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A5903FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A5903FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A5903FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A5903FKHFT
FUSE CERAMIC 1.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf