Yageo 9C12063A5R60JGHFT
9C12063A5R60JGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A5R60JGHFT
Brief Description
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A5R60JGHFT.pdf
Availability of 9C12063A5R60JGHFT
QUANTITY
9C12063A5R60JGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A5R60JGHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A5R60JGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.6
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A5R60JGHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A5R60JGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A5R60JGHFT Details Description
Related parts for 9C12063A5R60JGHFT
ADAPTER ACE PROGRAMMING 8DIP datasheet.pdf
RM 12 REC. 2 POS. W/PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.7V 0.8A 6HSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
8361-5 TERMINATOR BASE & 83615 datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED ARRAY ES RECT 1100LM WHITE datasheet.pdf
COUPLER 20 DB 0.5-18GHZ datasheet.pdf
4700UF 350V 76X105MM 85C 10000H datasheet.pdf