Yageo 9C12063A6193FKHFT
9C12063A6193FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A6193FKHFT
Brief Description
RES SMD 619K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A6193FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A6193FKHFT
QUANTITY
9C12063A6193FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A6193FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A6193FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A6193FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A6193FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A6193FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A6193FKHFT
RELAY SSR 8A 280VAC .187QC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 7POS PCB datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.92 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP POLY HYB 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf