Yageo 9C12063A6194FKHFT
9C12063A6194FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A6194FKHFT
Brief Description
RES SMD 6.19M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A6194FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A6194FKHFT
QUANTITY
9C12063A6194FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A6194FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A6194FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A6194FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A6194FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A6194FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A6194FKHFT
DIODE SCHOTTKY 30V 2A SMA datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 18POS 5A datasheet.pdf
FILTER IEC CONNECTOR 115/250VAC datasheet.pdf
IC FPGA 180 I/O 256FBGA datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
IC CCM PFC CONTROLLER 10SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf