Yageo 9C12063A6200FKHFT
9C12063A6200FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A6200FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 620 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A6200FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A6200FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A6200FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A6200FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A6200FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A6200FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A6200FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A6200FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A6200FKHFT
CONN RECEPT PIN .382" datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 11 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS INLINE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
54009030 FUSE, 1.0 AMP, SB, 3A datasheet.pdf