Yageo 9C12063A6494FKHFT
9C12063A6494FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A6494FKHFT
Brief Description
RES SMD 6.49M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A6494FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A6494FKHFT
QUANTITY
9C12063A6494FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A6494FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A6494FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.49M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A6494FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A6494FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A6494FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A6494FKHFT
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
THYRISTOR PHASE 1200V ISOPLUS220 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 20POS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 8A TO263AB datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 125W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf