Yageo 9C12063A6614FKHFT
9C12063A6614FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A6614FKHFT
Brief Description
RES SMD 6.61M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A6614FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A6614FKHFT
QUANTITY
9C12063A6614FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A6614FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A6614FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.61M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A6614FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A6614FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A6614FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A6614FKHFT
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 6V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 2.00MM PCB SLDR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
32 OUT CONN. FOR MITSUBISHI datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf