Yageo 9C12063A6R80JGHFT
9C12063A6R80JGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A6R80JGHFT
Brief Description
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A6R80JGHFT.pdf
Availability of 9C12063A6R80JGHFT
QUANTITY
9C12063A6R80JGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A6R80JGHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A6R80JGHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A6R80JGHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A6R80JGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A6R80JGHFT Details Description
Related parts for 9C12063A6R80JGHFT
IC ADC 3 1/2DGT LOW PWR 44-MQFP datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 23.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PROG OVP 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.42KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE TIE 40 LB. 14.6" datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf