Yageo 9C12063A7504JLHFT
9C12063A7504JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A7504JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 7.5M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A7504JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A7504JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A7504JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A7504JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A7504JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A7504JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A7504JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A7504JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A7504JLHFT
LED ORANGE DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 24POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -38DB datasheet.pdf
BRACKET R-ANGL SLOT FOR M12 PROX datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf