Yageo 9C12063A7682FKHFT
9C12063A7682FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A7682FKHFT
Brief Description
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A7682FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A7682FKHFT
QUANTITY
9C12063A7682FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A7682FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A7682FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A7682FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A7682FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A7682FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A7682FKHFT
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 12POS datasheet.pdf
CONTACT STUFFER - 8-POSITION datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/2V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS R/A GRAY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf