Yageo 9C12063A78R7FKHFT
9C12063A78R7FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A78R7FKHFT
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A78R7FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A78R7FKHFT
QUANTITY
9C12063A78R7FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A78R7FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A78R7FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A78R7FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A78R7FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A78R7FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A78R7FKHFT
CABLE TIE INTERMED RED 5.6" datasheet.pdf
FUSE MOD 400A 1000V STUD datasheet.pdf
MODULE SKT PM3 FOR 40QFN 5X5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
METRAL HDR 1MX5R datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.2A TO-18 datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1W DO214AC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf