Yageo 9C12063A8200JLHFT
9C12063A8200JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A8200JLHFT
Brief Description
RES SMD 820 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A8200JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A8200JLHFT
QUANTITY
9C12063A8200JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A8200JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A8200JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A8200JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A8200JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A8200JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A8200JLHFT
IDC CABLE - MDH36K/MC37G/MDH36K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
AUD SIG DEVICE 10-48VDC PNL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1.8UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
BGA SURFACE MOUNT 1.27MM datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf