Yageo 9C12063A8203JLHFT
9C12063A8203JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A8203JLHFT
Brief Description
RES SMD 820K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A8203JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A8203JLHFT
QUANTITY
9C12063A8203JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A8203JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A8203JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A8203JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A8203JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A8203JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A8203JLHFT
CONN HSG RCPT 37POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 105POS SMD datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 35NS 64TQFP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 42POS datasheet.pdf
SERIES I, ELECTRONIC SPLICE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf