Yageo 9C12063A9091FKHFT
9C12063A9091FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A9091FKHFT
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A9091FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A9091FKHFT
QUANTITY
9C12063A9091FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A9091FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A9091FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A9091FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A9091FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A9091FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A9091FKHFT
IC REG LDO 3.3V 1A 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC-DC 12V IN 24V OUT @2A datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATOR DUAL 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf