Yageo 9C12063A9093FKHFT
9C12063A9093FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A9093FKHFT
Brief Description
RES SMD 909K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A9093FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A9093FKHFT
QUANTITY
9C12063A9093FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A9093FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A9093FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A9093FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A9093FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A9093FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A9093FKHFT
FIXED IND 3.9UH 29.2A 4 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 365 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 2% 0.8W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM TACH 12VDC datasheet.pdf