Yageo 9C12063A91R0FKHFT
9C12063A91R0FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A91R0FKHFT
Brief Description
RES SMD 91 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A91R0FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A91R0FKHFT
QUANTITY
9C12063A91R0FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A91R0FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A91R0FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A91R0FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A91R0FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A91R0FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A91R0FKHFT
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 31DL POS STR .100 datasheet.pdf
RES SMD 9.53 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 60A PPAK SO-8 datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 11POS datasheet.pdf
CONN PNL RCPT THREAD POST PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 2W DO204AL datasheet.pdf