Yageo 9C12063A91R0JLHFT
9C12063A91R0JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A91R0JLHFT
Brief Description
RES SMD 91 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A91R0JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A91R0JLHFT
QUANTITY
9C12063A91R0JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A91R0JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A91R0JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A91R0JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A91R0JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A91R0JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A91R0JLHFT
CONN HEADER 140POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V 3.3V +/-12V 200W datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 180K OHM 1206 datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA GOLD datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT RECP datasheet.pdf
150UF 63V 10X30MM 105C 10000H datasheet.pdf