Yageo 9C12063A9313FKHFT
9C12063A9313FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A9313FKHFT
Brief Description
RES SMD 931K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A9313FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A9313FKHFT
QUANTITY
9C12063A9313FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A9313FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A9313FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)