TXC CORPORATION 9HT11-32.768KBZF-T
9HT11-32.768KBZF-T picture photo
Mfg. Part Number
9HT11-32.768KBZF-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 50ppm 12.5pF 90 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
9HT11-32.768KBZF-T.pdf
Availability of 9HT11-32.768KBZF-T
QUANTITY
9HT11-32.768KBZF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 9HT11-32.768KBZF-T
Internal Part NumberEIS-9HT11-32.768KBZF-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series9HT11
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)90 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9HT11-32.768KBZF-T
Related Links9HT11-32., 9HT11-32.768KBZF-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
9HT11-32.768KBZF-T Details Description
Related parts for 9HT11-32.768KBZF-T
FAN BLOWER 45X9.3MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ROCKER RECTANGULAR GREEN datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLR LVDS 16QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
TOOL DIE SET TERMINAL 10AWG datasheet.pdf
PCI EXPRESS 2X32 POS BK datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 50 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RFCBL SMA FM BKD MMCX ML RA 18" datasheet.pdf
20AWG 20C 300V UNSHIELDED MPPE datasheet.pdf