Yageo 9T04021A1001BBHF3
9T04021A1001BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1001BBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1001BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1001BBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A1001BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1001BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1001BBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1001BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1001BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1001BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1001BBHF3
FIXED IND 6.8MH 130MA 13.5 OHM datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
ANTENNA DPUCK TRI-BAND SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 866 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
WR-MPC4 4,20 MM PRE-CRIMPED CONT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC ENERGY MONITOR I2C 16MSOP datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIDIR 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
SPRING TERM BLK 5MM 6P LT GRY datasheet.pdf