Yageo 9T04021A1001CAHF3
9T04021A1001CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1001CAHF3
Brief Description
RES SMD 1K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1001CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1001CAHF3
QUANTITY
9T04021A1001CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1001CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1001CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1001CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1001CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1001CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1001CAHF3
HANDLE BIT HOLDING 1/4" 6.69" datasheet.pdf
IC TEMPERATURE SENSOR SOT-23 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 600W datasheet.pdf
IC FPGA 179 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
FILTER REPLACE 5/PKG 3.4X3.4" datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V 1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
3 ROW BOX RECP 135 POS 100 C/L datasheet.pdf
1000UF 16V 16X25 105C RAD datasheet.pdf