Yageo 9T04021A1070BAHF3
9T04021A1070BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1070BAHF3
Brief Description
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1070BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1070BAHF3
QUANTITY
9T04021A1070BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1070BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1070BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1070BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1070BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1070BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1070BAHF3
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS .050 EXTEND datasheet.pdf
IC 8BIT PIPELINE REG 24-SOIC datasheet.pdf
IC OSC TIMER DUAL 100KHZ 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V C0G 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ENCLOSURE datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS SOP-6L4 datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 1.395A 65 MOHM datasheet.pdf