Yageo 9T04021A1070CAHF3
9T04021A1070CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1070CAHF3
Brief Description
RES SMD 107 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1070CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1070CAHF3
QUANTITY
9T04021A1070CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1070CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1070CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1070CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1070CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1070CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1070CAHF3
BOX ALUM UNPAINTED 4.91"LX3.14"W datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.0K 5% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 1.72K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 132 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II/TELCO, TP-TX datasheet.pdf
LED 22MM YELLOW 24V WIRES datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 700MHZ CMOS 16QFN datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf