Yageo 9T04021A10R7BAHF3
9T04021A10R7BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A10R7BAHF3
Brief Description
RES SMD 10.7 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A10R7BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A10R7BAHF3
QUANTITY
9T04021A10R7BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A10R7BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A10R7BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A10R7BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A10R7BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A10R7BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A10R7BAHF3
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
PMI BASE 15/32 NEON MIDG SOLDER datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
RES 12 OHM 5.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf