Yageo 9T04021A1151FBHF3
9T04021A1151FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1151FBHF3
Brief Description
RES SMD 1.15K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1151FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1151FBHF3
QUANTITY
9T04021A1151FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1151FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1151FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1151FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1151FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1151FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1151FBHF3
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 4.5V 6W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONN GASKET SKT 36 REAR PNL NE datasheet.pdf
SENSING BAND LIQUID LEAK 15M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/CAP 12CKT datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 22MM datasheet.pdf