Yageo 9T04021A1202CBHF3
9T04021A1202CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1202CBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1202CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1202CBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A1202CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1202CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1202CBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1202CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1202CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1202CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1202CBHF3
PNEUM BLANKING PLATE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP .1A SPDT SOLDER datasheet.pdf
CONN REDUCING ADAPT FOR UHF PLUG datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 144BGA datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 249VC SOD57 datasheet.pdf
LED XNOVA WARM WHITE 2700K 1212 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf