Yageo 9T04021A1211CAHF3
9T04021A1211CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1211CAHF3
Brief Description
RES SMD 1.21K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1211CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1211CAHF3
QUANTITY
9T04021A1211CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1211CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1211CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1211CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1211CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1211CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1211CAHF3
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44VQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 15V 75W 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf