Yageo 9T04021A1271CAHF3
9T04021A1271CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1271CAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.27K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1271CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1271CAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A1271CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1271CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1271CAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1271CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1271CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1271CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1271CAHF3
BUZZER PIEZO 20VDC 3.8KHZ PC MT datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 133MHZ 54VFBGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 45X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 1.615A 140 MOHM datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A LGA datasheet.pdf
CRYSTAL 16.00 MHZ 9.0PF SMD datasheet.pdf