Yageo 9T04021A1302DBHF3
9T04021A1302DBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1302DBHF3
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1302DBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1302DBHF3
QUANTITY
9T04021A1302DBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1302DBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1302DBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1302DBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1302DBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1302DBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1302DBHF3
RES 510K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
BRACKET FOR E3XR datasheet.pdf
CONN RING 10-12AWG #5/16 YELLOW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 8A DO214AB datasheet.pdf
LABEL CARD SILVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BUS-BAR CURRENT TRANSFORMR 10VA datasheet.pdf
RES SMD 0.16 OHM 5% 1/6W 0402 datasheet.pdf