Yageo 9T04021A1330CAHF3
9T04021A1330CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1330CAHF3
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1330CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1330CAHF3
QUANTITY
9T04021A1330CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1330CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1330CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1330CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1330CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1330CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1330CAHF3
COLD SHRINK 1.27-2.67 X 18" BLK datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 10.58UH SMD datasheet.pdf
DECODER/DEMUX 1-OF-8 LV 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.27KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT666 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 8 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf