Yageo 9T04021A13R0BAHF3
9T04021A13R0BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A13R0BAHF3
Brief Description
RES SMD 13 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A13R0BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A13R0BAHF3
QUANTITY
9T04021A13R0BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A13R0BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A13R0BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A13R0BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A13R0BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A13R0BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A13R0BAHF3
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.2V 65MA SOT23-5 datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-100V datasheet.pdf
IC EMI FILTER 8LINE 16-MICROQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 22MH 33MA 274 OHM TH datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf