Yageo 9T04021A1401BBHF3
9T04021A1401BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1401BBHF3
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1401BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1401BBHF3
QUANTITY
9T04021A1401BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1401BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1401BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1401BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1401BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1401BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1401BBHF3
RES 270K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
KIT UPGRADE MEGA8515/8535 TINY13 datasheet.pdf
RES SMD 1.43KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRPL N-INV US8 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 35MM datasheet.pdf
TUBING PVC WH 250' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CTV 6C 6#12 PIN RECP datasheet.pdf
1300UF 75V 25.4X92.1 105C AXI datasheet.pdf