Yageo 9T04021A1431CAHF3
9T04021A1431CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1431CAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1431CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1431CAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A1431CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1431CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1431CAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1431CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1431CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1431CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1431CAHF3
RES ARRAY 4 RES 91K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V C0H 0603 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
CAP CER 40PF 8KV R7 NONSTND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
15CKT V-2 HDR W/PEG TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 12UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 550A 1700V datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V JB 0402 datasheet.pdf