Yageo 9T04021A1432CAHF3
9T04021A1432CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1432CAHF3
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1432CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1432CAHF3
QUANTITY
9T04021A1432CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1432CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1432CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1432CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1432CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1432CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1432CAHF3
DC/DC CONVERTER 1.2V 4W datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS MALE PANEL MT datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:12 3GHZ 44MLF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 10POS datasheet.pdf
RING LUG NON-INSUL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf