Yageo 9T04021A1470BBHF3
9T04021A1470BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1470BBHF3
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1470BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1470BBHF3
QUANTITY
9T04021A1470BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1470BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1470BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1470BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1470BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1470BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1470BBHF3
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SOT23-6 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
LED 1" DOME WHT PMI 24V C1D2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 3.3V 10W datasheet.pdf
ABS 12-24VDC NPN BCD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.8A TO220-5 datasheet.pdf
47UF 50V 10X12MM 125C 2500H datasheet.pdf