Yageo 9T04021A1471CAHF3
9T04021A1471CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1471CAHF3
Brief Description
RES SMD 1.47K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1471CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1471CAHF3
QUANTITY
9T04021A1471CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1471CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1471CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1471CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1471CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1471CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1471CAHF3
FIXED IND 27UH 1.06A 160 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB OTP 80MQFP datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
RESISTOR 33K OHM 8W 5% WIREWOUND datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 15VC DFN2 datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 8POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf