Yageo 9T04021A14R0CAHF3
9T04021A14R0CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A14R0CAHF3
Brief Description
RES SMD 14 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A14R0CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A14R0CAHF3
QUANTITY
9T04021A14R0CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A14R0CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A14R0CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A14R0CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A14R0CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A14R0CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A14R0CAHF3
CONN HEADER .100 SINGL R/A 33POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
BCL-4516 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
FEED THRU PIN datasheet.pdf
CAP SCREW, SOCKET HEAD datasheet.pdf
DSUB 37 F SOD FLOA G50 ZINC datasheet.pdf