Yageo 9T04021A1500CAHF3
9T04021A1500CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1500CAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 150 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1500CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1500CAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A1500CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1500CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1500CAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1500CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1500CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1500CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1500CAHF3
IGBT 600V 23A 100W TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MUX 8-LINE MECL 10H 20-PLCC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.6W AB 24TSSOP datasheet.pdf
OFF-1-2 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
ARCNET 5 PORT HUB CONTROLLER datasheet.pdf
IC PLL SONET/SDH CLK MULT 64CBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
1.25MM F/L 26POS 26AWG 150MM datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK BOOST ISO PWM 10MS datasheet.pdf
Low Cost, 300 MHz Rail-to-Rail Amplifiers IC datasheet.pdf