Yageo 9T04021A1541FBHF3
9T04021A1541FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1541FBHF3
Brief Description
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1541FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1541FBHF3
QUANTITY
9T04021A1541FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1541FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1541FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1541FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1541FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1541FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1541FBHF3
IC MOTOR DRIVER PAR 16-DIP datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
IC PFC CONTROLLER CCM 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPDT datasheet.pdf