Yageo 9T04021A1542CBHF3
9T04021A1542CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1542CBHF3
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1542CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1542CBHF3
QUANTITY
9T04021A1542CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1542CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1542CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1542CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1542CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1542CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1542CBHF3
HOLDER W/LED 3MM RED RT ANG SGL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HOUSING 6.1MM datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
ASSY, HANDLE, VS-3M, BLACK datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
COAX CABLE-DATA BUS datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
MJ,RJ45,SMT,BLACK,13 REEL,30 AU datasheet.pdf
8300UF 35V 25.4X66.68 85C AXI datasheet.pdf