Yageo 9T04021A1580CBHF3
9T04021A1580CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1580CBHF3
Brief Description
RES SMD 158 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1580CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1580CBHF3
QUANTITY
9T04021A1580CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1580CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1580CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1580CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1580CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1580CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1580CBHF3
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 1/2" datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
VCO 1848-1852 MHZ REDBOX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
ADAPTER AU RPSMA MALE TO N MALE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT SKT datasheet.pdf