Yageo 9T04021A1601DAHF3
9T04021A1601DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1601DAHF3
Brief Description
RES SMD 1.6K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1601DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1601DAHF3
QUANTITY
9T04021A1601DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1601DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1601DAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1601DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1601DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1601DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1601DAHF3
CONN RECEPT 3POS 24AWG MTA100 datasheet.pdf
KIT FULL BOARD OF EDUCATION datasheet.pdf
IDC CABLE - CSR60S/AE60G/CPC60S datasheet.pdf
THYRISTOR 400V 0.8A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN 260POS ZIF PCB RCPT datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf