Yageo 9T04021A1620BBHF3
9T04021A1620BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1620BBHF3
Brief Description
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1620BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1620BBHF3
QUANTITY
9T04021A1620BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1620BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1620BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1620BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1620BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1620BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1620BBHF3
IC BRIDGE DRIVER 2CH 4V 30-SDMP datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 48-TSSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GREEN/YELLOW datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1X3" datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 4GB 204SODIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER DVR 1:2 12MSOP datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/7/270FL3.2SB datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 23 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V FLATPACK datasheet.pdf