Yageo 9T04021A1620CAHF3
9T04021A1620CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1620CAHF3
Brief Description
RES SMD 162 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1620CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1620CAHF3
QUANTITY
9T04021A1620CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1620CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1620CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1620CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1620CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1620CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1620CAHF3
BATT LITH COIN 3V 23MM HORZ datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
FET RF N-CH 2025MHZ 28V NI780H-4 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 0.249 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS 1MM datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 2A SOD57 datasheet.pdf