Yageo 9T04021A1650DAHF3
9T04021A1650DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1650DAHF3
Brief Description
RES SMD 165 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1650DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1650DAHF3
QUANTITY
9T04021A1650DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1650DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1650DAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1650DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1650DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1650DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1650DAHF3
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC CPLD 36MC 5NS 44PLCC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER TRIPLE 1X2 16QSOP datasheet.pdf
VARISTOR 50V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB QZROM 32LQFP datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 500V NP0 1808 datasheet.pdf
SSR 90A BURST FIRE CONTROL 10V datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR CN0296 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD BILATERAL 14TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
REFLECTOR RND 82MM 36.94MM WIDE datasheet.pdf